Taylor wysłał powołania, jest Balcerowski!

Poznaliśmy skład reprezentacji Polski na listopadowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Świata. Jest kilka niespodzianek.

Na liście powołanych widnieje 19 nazwisk, z czego aż 11 graczy występuje na co dzień w PLK. Oczywiście Mike Taylor na zgrupowanie zaprosił wszystkich 12 koszykarzy, którzy występowali na ostatnim EuroBaskecie w Helsinkach.

Największą niespodzianką jest powołanie dla 17-letniego Aleksandra Balcerowskiego. Wychowanek Górnika Wałbrzych rozwija swoje talenty na Wyspach Kanaryjskich i w niedalekiej przyszłości ma szansę stać się polską wersją Lauri Markkanena na co chyba liczą wszyscy sympatycy basketu w naszym kraju.

Nie brakuje również zaciągu z gdyńskiego Asseco. Taylor nagrodził dobrą pracę w klubie powołując Marcela Ponitkę, Przemka Żołnierewicza i Mikołaja Witlińskiego.

Swoją szansę w seniorskiej kadrze otrzyma także Jarosław Zyskowski junior. Skrzydłowy Anwilu będzie miał okazję przypomnieć się Taylorowi po tym jak dwa lata temu pojawił się na zgrupowaniu po świetnych występach w kadrze B. Czy tym razem uda mu się przekonać trenera do swoich umiejętności? Liczymy, że tak.

Niespodzianką jest również osoba Jakuba Wojciechowskiego, który na co dzień występuje we włoskiej Serie A. On będzie miał okazję przypomnieć o sobie, bo ostatni raz występował w kadrze u Alesa Pipana w 2012 roku w eliminacjach do EuroBasketu.

Okienko na mecze kadry rozpocznie się 20 listopada i potrwa osiem dni. 23 lub 24 listopada podejmiemy Węgry, a później zagramy na wyjeździe z Litwą.

Obrońcy:

Łukasz Koszarek (Stelmet BC Zielona Góra), Filip Matczak (Stelmet BC Zielona Góra), Marcel Ponitka (Asseco Gdynia), Mateusz Ponitka (Iberostar Teneryfa), A.J. Slaughter (ASVEL Lyon-Villeurbanne), Michał Sokołowski (Rosa Radom), Przemysław Zamojski (Stelmet BC Zielona Góra)

Skrzydłowi:

Aaron Cel (Polski Cukier Toruń), Aleksander Czyż (bez klubu), Tomasz Gielo (Divina Seguros Joventut), Karol Gruszecki (Polski Cukier Toruń), Adam Waczyński (Unicaja Malaga), Mikołaj Witliński (Asseco Gdynia), Jarosław Zyskowski junior (Anwil Włocławek), Przemysław Żołnierewicz (Asseco Gdynia)

Środkowi:

Aleksander Balcerowski (Herbalife Gran Canaria), Adam Hrycaniuk (Stelmet BC Zielona Góra), Przemysław Karnowski (MoraBanc Andorra), Damian Kulig (Banvit), Jakub Wojciechowski (Betaland Capo d’Orlando)

Zdjęcie: Andrzej Romański

Komentarze

Mateusz Zborowski

Obserwuj @MatZborowski