Must watch w I lidze, czyli kogo warto śledzić na zapleczu

Wielkimi krokami zbliża się kolejny, pierwszoligowy sezon. Przygotowaliśmy listę zawodników, którzy mają szansę błysnąć i pociągnąć wyżej swoje kariery.

Kamil Zywert – Sokół Łańcut

21 lat, 186 cm, rozgrywający

Zywert

Jeden z najzdolniejszych rozgrywających młodego pokolenia przenosi się do I ligi i ponownie zagra ze swoim bratem bliźniakiem Markiem – tym razem w barwach Sokoła Łańcut. Na co naprawdę stać Kamila? To właśnie ma pokazać ten sezon. 21-letni playmaker przez ostatnie trzy lata więcej czasu spędzał w gabinetach lekarskich niż na parkiecie. W drużynie Stelmetu w PLK dostał łącznie ponad 125 minut w trakcie trzech sezonów. Stracił praktycznie dwa lata gry więc teraz czas na przyspieszenie kariery. Wraz z Markiem mogą stanowić o sile nowego Sokoła. Kamil ma podawać, a Marek trafiać. Na to z pewnością liczy trener Kaszowski. Dla rywali podwójny orzech do zgryzienia, którego Zywerta należy obawiać się bardziej.

Kamil Zywert o sobie i oczekiwaniach na sezon 2017/18:

„Jestem zawodnikiem, który w pierwszej kolejności szuka kolegów, organizuje grę i dużo widzi na parkiecie, ale chcę też udowodnić, że potrafię brać odpowiedzialność za zdobywanie punktów. W nadchodzącym sezonie oczekuję jak najlepszego wyniku drużyny i mam nadzieję, że będę odgrywał w niej ważna rolę”.

Mocne strony:

  • doskonałe widzenie i inteligencja boiskowa
  • oburęczność
  • odporność na stres w końcówkach spotkań

Komentarze

Mateusz Zborowski

Obserwuj @MatZborowski