Must watch BLK, które Polki pokażą pazury?

Rusza kolejny sezon Basket Ligi Kobiet. Przedstawiamy sylwetki młodych, głodnych gry Polek, które mają szansę podbić ekstraklasowe parkiety.

Zuzanna Sklepowicz – Ślęza Wrocław

20 lat, 172 cm, rozgrywająca

Zuzanna Sklepowicz główkam

Zuzia ma za sobą już dwa sezony w BLK i z roku na rok odgrywa coraz większą rolę w zespole Ślęzy Wrocław. Na swoim koncie ma także nawet dwa medale mistrzostw Polski – brąz i złoto. Coraz pewniej rzuca, ale przede wszystkim znana jest z uprzykrzania życia rywalkom w obronie. Zadziorność i nieustępliwość to jej największe atuty. Wiele wynosi z treningów przy Sharnee Zoll, z którą współpracuje na pozycji jedynki. Była ważnym ogniwem zespołu w drodze po złoto i z każdym kolejnym meczem powinna coraz więcej znaczyć w układance trenera Arkadiusza Rusina. Czekamy na kilka fajerwerków w jej wykonaniu w tym sezonie.

Kilka słów od Zuzanny Sklepowicz:

„Jestem zawodniczką, której atutami są walka i nieustępliwość w obronie. To właśnie dzięki obronie dostałam szansę na większą ilość minut w ekstraklasie. Jeśli chodzi o atak, to jest wiele rzeczy nad którymi muszę pracować, aby robić je dobrze na najwyższym poziomie lecz myślę, że w miarę dobrze potrafię obsłużyć koleżanki z zespołu podaniem czy też rzucić z dystansu. W dalszym ciągu muszę doskonalić wiele rzeczy stricte koszykarskich jak i pracować nad swoją motoryką. Oczekuję od siebie ciężkiej pracy oraz stałego rozwoju, aby być w stanie pomóc zespołowi”.

Komentarze

Mateusz Zborowski

Obserwuj @MatZborowski