Legia podejmie lidera – zapowiedź 3.kolejki I ligi

Lider w Warszawie, ale czy tylko na chwilę? Co jeszcze czeka nas w zbliżającej się kolejce na parkietach I ligi?

Max Elektro Sokół Łańcut – GKS Tychy (sobota, godzina 17:30)

Niby mecz na szczycie, ale co to za szczyt skoro GKS musi się na niego wspinać z nizin tabeli. Póki co goście z bilansem 0-2 są w zupełnie odwrotnym położeniu niż gracze trenera Kaszowskiego i mogą mieć duży problem z wywiezieniem wygranej z Łańcuta. Sokół odkąd lata w parze ze Sroką jest trudny do zatrzymania, a w ostatnich dwóch latach w sezonie zasadniczym na swoim parkiecie przegrał tylko 2 razy! Trudny test przed Markiem Zywertem, który w starciu z zaciągiem wrocławskich jedynek z Tych będzie miał ręce pełne roboty.

Pojedynek meczu: Marek Zywert – Karol Szpyrka

Nasz typ: Sokół +10

 meritumkredyt Pogoń Prudnik – GTK Gliwice (sobota, godzina 17:30)

Jedno z najciekawszych starć kolejki. Paweł Turkiewicz przywiezie swoich podopiecznych na trudny teren, ale jesteśmy przekonani, że nie położą się przed doświadczoną ekipą z Prudnika. Ciekawie zapowiada się starcie jedynek – Grzegorz Mordzak ma 5 lat mniej niż Filipak i Jędrzejewski łącznie. Mimo to „Mordziaty” wraz z Prostakiem rozdają karty w Pogoni i zapewne liczą, że po ostrej rozgrywce nadal będą mieli zero po stronie porażek. Mamy nadzieję, że Marcin Salamonik zabierze tym razem torbę z napisem „forma” i wraz z kolegami pokrzyżuje nieco plany prudnickiej załogi.

Pojedynek meczu: Tomasz Prostak – Marceli Dziemba

Nasz typ: Pogoń +4

KSK Noteć Inowrocław – Astoria Bydgoszcz (sobota, godzina 18:00)

Astoria po dwóch meczach u siebie notuje 0-2 i na przełamanie jedzie do Inowrocławia, gdzie łatwo nie będzie. W meczu z Legią obudził się Bierwagen i mamy nadzieję, że równie zmobilizowany wsiadł do autokaru na mecz z Notecią. Gospodarze mogą liczyć na duet Pochocki – Kowalewski, bo reszta drużyny chyba nie dowiedziała się jeszcze, że sezon już jest grany. Jeśli swoje (w końcu) dołożą Adamczewski i Lisewski, to Astorii będzie ciężko marzyć o pierwszych dwóch punktach w sezonie.

Pojedynek meczu: Bartosz Pochocki – Mateusz Bierwagen

Nasz typ: Noteć +6

 Spójnia Stargard Szczeciński – AZS AGH Kraków (sobota, godzina 18:00)

Spójnia jak do tej pory jest jednym z pięciu zespołów, który nie doznał porażki. Okazja do przedłużenia serii znakomita, bo do Stargardu zawitają „akademicy” z Krakowa. Na takich meczach łatwo się jednak potknąć więc Dymała i spółka muszą wyjść maksymalnie zmobilizowani i pokazać kto tu rządzi. Jeśli zagrają swoje, to w już w I połowie może być po meczu, bo jakości po stronie Spójni jest znacznie więcej na każdej pozycji.

Pojedynek meczu: Marcin Dymała – Bartosz Wróbel

Nasz typ: Spójnia +12

Kotwica Kołobrzeg – Zetkama Doral Nysa Kłodzko (sobota, godzina 18:00)

Nie chcemy napisać, że Doral jedzie jak na skazanie, ale o wygraną w Kołobrzegu będzie bardzo ciężko. Tym bardziej, że niejaki Adrian Suliński ma naładowane rewolwery, które są jeszcze gorące po meczu w Tychach. W kim mogą pokładać swoje nadzieję goście? W graczu z numerem „7” na koszulce. Olek Leńczuk zaczyna w końcu grać tak jak potrafi. Świetne wyjście do rzutu, a przede wszystkim skuteczność, ale skauting gospodarzy raczej już wie, że jego nie warto zostawiać samego. Naszym zdaniem Suliński i spółka nie pozwolą się rozpędzić ekipie z Kłodzka.

Pojedynek mecz: Adrian Suliński – Aleksander Leńczuk

Nasz typ: Kotwica +8

SKK Siedlce – Biofarm Basket Poznań (niedziela, godzina 19:30)

Bezlitosna młodzież z Poznania znów jedzie na Mazowsze. Tym razem do Siedlec. Wyobrażacie sobie trzeci mecz z rzędu, w którym Struski może odebrać nadzieję rywalom rzutem z dystansu? Podobno do trzech razy sztuka. Gospodarze po męczarniach u siebie z Doralem dostali lanie w Krakowie i raczej są dalecy od optymalnej formy. Ciągle nie odpalił jeszcze Stefanik podobnie jak Czosnowski i Paul. Może to będzie ten mecz, w którym w końcu wszystko zagra tak jak powinno? Sądzimy jednak, że podopieczni Przemysława Szurka nie jadą 400 kilometrów tylko na wycieczkę.

Pojedynek meczu: Rafał Król – Adam Metelski

Nasz typ: Biofarm +4

Legia Warszawa – Jamalex Polonia 1912 Leszno (niedziela, godzina 17:00)

Chciałoby się napisać lider w końcu w Warszawie, tyle że ten lider nazywa się Jamalex Polonia. Co tym razem wymyśli Łukasz Grudniewski? To, że na Bemowie można wygrać pokazał już Biofarm więc równie młoda ekipa z Leszna raczej nie przestraszy się rywala. Legia ma w swoim składzie ludzi, którzy w pojedynkę potrafią pociągnąć mecz. Ostatnio warszawiacy zaczęli mecz dobrze i przegrali, w Bydgoszczy zaczęli źle i wygrali, ale nie radzimy powtarzać tego z Polonią, bo Sirijatowicz i spółka chętnie podtrzymają zero z tyłu.

Pojedynek meczu: Łukasz Wilczek – Nikodem Sirijatowicz

Nasz typ: Legia +8

ACK UTH Rosa Radom – Znicz Basket Pruszków (niedziela, godzina 17:00)

Na koniec został pojedynek młodzieży z Radomia z przygaszonym Zniczem. Obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli tyle, że na miejscach 15-16. Ktoś musi przełamać złą passę i według nas będzie to Rosa. Zobaczymy kogo desygnuje do meczu trener Gutkowski, bo w sobotę w PLK z pewnością wystąpią Jeszke, Bojanowski i Zegzuła. Za to Mateusz Szczypiński już kalibruje celowniki na niedzielę i ma ochotę poprawić swój ostatni wynik (24 oczka) tylko czy gracze Marka Zapałowskiego mu na to pozwolą?

Pojedynek meczu: Mateusz Szczypiński – Adrian Kordalski

Nasz typ: Rosa +8

Zdjęcie: P.Kobakowski/legiakosz.com

Komentarze

Mateusz Zborowski

Obserwuj @MatZborowski