Koniec wakacji. Zyskowski zagra w Rosie!

Jarosław Zyskowski junior kończy swoje przedłużone wakacje. Strzelec z Wrocławia podpisze kontrakt z Rosą Radom.

W ostatnich dniach telefon „Zyzia” był nagrzany do czerwoności. Na szczęście chłopak będzie miał trochę spokoju, bo „przedłużone wakacje” może uznać za zakończone. Po jego usługi sięgnęli włodarze Rosy Radom, która wobec gry na dwóch frontach ma problemy z rotacją.

Zyskowski ma być poważnym wzmocnieniem nie tylko polskiego rosteru, ale przede wszystkim obwodu zespołu Wojciecha Kamińskiego. Wraz z Michałem Sokołowskim mają szansę stworzyć jeden z najlepszych polskich duetów w całej lidze.

Z naszych informacji wynika, że o Zyskowskiego biły się również inne kluby PLK, ale decydujące znaczenie miała gra Rosy w Lidze Mistrzów, w której Jarek będzie miał okazję sprawdzić swoje umiejętności na tle europejskich zespołów.

Ostatni sezon był dla Zyskowskiego najlepszym w karierze. W barwach Polfarmeksu notował średnio 12 punktów, 2,3 zbiórki i asystę w każdym meczu. Walnie przyczynił się do awansu kutnian do fazy play-off, w której Polfarmex musiał uznać wyższość właśnie ekipy z Radomia.

Jego dobra gra w sezonie 2015/16 zaowocowała powołaniem do reprezentacji Polski „B” na tournee po Chinach. Tam również dał się poznać jako lider drużyny i trafił nawet na zgrupowanie kadry Mike’a Taylora do Wałbrzycha gdzie miał okazję trenować z pierwszą reprezentacją.

Zdjęcie: KKS Pro-Basket Kutno

Komentarze

Mateusz Zborowski

Obserwuj @MatZborowski