Kiko zostaje w Szczecinie

Lider King Wilków Morskich – Paweł Kikowski zostaje na szczecińskim pokładzie. 30-letni rzucający podpisał z klubem kontrakt na kolejny sezon. 

Równo o godzinie 11:11 w czwartek działacze King Wilków Morskich Szczecin ogłosili nazwisko jedenastego zawodnika, który będzie reprezentował zespół w nadchodzącym sezonie. Oczywiście jeśli jedenasty gracz i ogłoszony o 11:11, to musiał nim być Paweł Kikowski.

„Kiko” związał się ze Szczecinem nową, roczną umową, a włodarzom bardzo zależało żeby pozostał w zespole, którego jest liderem. W dużej mierze dzięki jego grze drużyna Marka Łukomskiego zajęła w ostatnim sezonie szóste miejsce w Tauron Basket Lidze, a Kikowski zaliczył swój najlepszy sezon jeśli weźmiemy pod uwagę statystyki indywidualne. Zagrał w 36 meczach zaliczając średnio 14,3 punktu, 2,5 zbiórki i 2,4 asysty.

Paweł, Russell i Misiek byli „x-factorami” w zeszłym sezonie i to oni głównie przyczynili się do zajęcia szóstego placu. Pozostawienie tej trójki to był nasz priorytet transferowy. Cieszy obecność „Kiko” w składzie, bo po prawdopodobnie najlepszym sezonie w karierze, Paweł dostał wiele sygnałów z innych klubów. Trzeci rok Szczecina w ekstraklasie i trzeci rok #11 gra dla nas. Kibice na pewno się ucieszą, gdyż traktują Pawła jak „swojego”, a i on sam bardzo utożsamia się z miastem i całą społecznością kibicowską. Trener i cała organizacja również mogą być zadowoleni, bo Kikowski to tytan pracy i profesjonalista pełną gębą – wyjaśnia dyrektor generalny klubu, Piotr Wilento.

Po udanym ostatnim sezonie Kikowski dostał powołanie do szerokiej kadry Mike’a Taylora jednak finalnie zabrakło go wśród graczy, którzy zameldowali się na zgrupowaniu w Wałbrzychu.

„Kiko” tudzież „kołobrzeska mewa” polata jeszcze trochę po parkietach TBL w szczecińskim trykocie. To znak, że rywale znów muszą się liczyć z tym, że King Wilki będą groźne i poważnie myślą o namieszaniu w stawce. Liderzy pozostają na pokładzie, a dorzucono do nich kliku nowych członków załogi, którzy mają pomóc poprowadzić drużynę do portu zwanego play-offami.

Aktualna kadra King Wilków Morskich:

3 – Taylor Brown
5 – Michał Nowakowski
6 – Russell Robinson
7 – Marcin Dutkiewicz
11 – Paweł Kikowski
12 – Maciej Majcherek
13 – Norbert Kulon
15 – Szymon Łukasiak
22 – Craig Sword
30 – Jakub Garbacz
42 – Zach Robbins

Komentarze