Czas na pobudkę dla faworytów – zapowiedź 2.kolejki I ligi

Druga kolejka stoi pod znakiem hitu w Gliwicach, ale obudzić muszą się Legia i GKS. Czy faworyci tym razem nie zawiodą?

Doral Nysa Kłodzko – Spójnia Stargard Szczeciński (sobota, godzina 17:00)

Na Dolny Śląsk zawita ekipa Spójni, która ostatnio odprawiła z kwitkiem faworyzowany GKS Tychy. Doral co prawda nieznacznie uległ SKK w Siedlcach, ale pokazał, że ta ekipa z meczu na mecz będzie grać lepiej. Nadzieja gospodarzy w modlitwie o zdrowie graczy oraz w Aleksandrze Leńczuku, który wraca na odpowiednie tory. Czy to wystarczy na doświadczoną drużynę ze Stargardu? Może być ciężko. Naszym zdaniem Spójnia przyjedzie zrobi robotę, a po wszystkim napije się uzdrowiskowej wody i wróci do domu.

Pojedynek meczu: Aleksander Leńczuk – Marcin Dymała

Nasz typ: Spójnia +5

 GTK Gliwice – Max Elektro Sokół Łańcut (sobota, godzina 18:00)

Bez cienia wątpliwości hit kolejki. W zeszłym sezonie Koszuta i spółka przyjechali do Gliwic wzięli swoje i odjechali, ale w tym roku GTK to zupełnie inna ekipa. Po pierwszej kolejce rozochociła się młodzież. Jędrzejewski i Rutkowski pokazali, że poziom I ligi, to wcale nie za wysokie progi. Tym razem liczymy jednak na twarde starcia pod koszami. Salamonik i Zmarlak kontra Klima i Sroka. Aż się chce oglądać. Faworytem jest Sokół, ale może mieć spory problem z rozprostowaniem skrzydeł na Górnym Śląsku.

Pojedynek meczu: Marcin Salamonik – Maciej Klima

Nasz typ: Sokół +6

GKS Tychy – Kotwica Kołobrzeg (sobota, godzina 18:00)

Obie ekipy podrażnione porażkami po I kolejce. Wydaje się, że Kotwica przyjeżdża jak na skazanie, ale Suliński i spółka mogą napsuć tyszanom sporo krwi. GKS musi się obudzić, bo na dzień dobry dostał lanie w Stargardzie. W Tychach gra się trudno, a Kotwica z pewnością zapłaci jeszcze nie jedno frycowe. Będzie ciekawie, ale naszym zdaniem Mazur, Szpyrka i spółka zmażą plamę po porażce ze Spójnią i bez problemów poradzą sobie z kołobrzeską ekipą.

Pojedynek meczu: Hubert Mazur – Adrian Suliński

Nasz typ: Tychy +10

 Biofarm Basket Poznań – KSK Noteć Inowrocław (sobota, godzina 18:30)

Młodzi, głodni sukcesów i nie bojący się nikogo – tak w skrócie można opisać zespół z Poznania. Na inaugurację w Warszawie zlali Legię, a teraz mają nieco łatwiejsze zadanie. Siła Noteci to mocny zestaw podkoszowych, ale trener Szurek z pewnością znajdzie sposób żeby atuty rywali ograniczyć. Liczymy na dobrą grę Struskiego, który najwyraźniej potrzebował zmiany klimatu, a jeśli Wieloch zagra tak jak w końcówce z Legią, to dwa punkty zostaną w stolicy Wielkopolski.

Pojedynek meczu: Filip Struski – Marcin Kowalewski

Nasz typ: Biofarm +8

Astoria Bydgoszcz – Legia Warszawa (sobota, godzina 19:00)

Bierwagen przywita dawnych kolegów na swoich włościach. Naszym zdaniem to będzie smaczek tego meczu. W I kolejce „Książę Bydgoszczy” zawiódł, ale teraz mobilizacja będzie podwójna. Były klub, byli koledzy i były trener. Czy można sobie wyobrazić scenariusz, w którym Bierwagen w pojedynkę rozprawia się z Legią? Można. Tym bardziej, że na inaugurację koszykarze ze stolicy dostali lanie u siebie z młodzieżą z Poznania. Faworytem jest Legia, ale… Wszystko się może zdarzyć. Naszym zdaniem ekipa Piotra Bakuna powinna się obudzić po zimnym prysznicu, bo 0-2 przy faworycie do awansu jakoś nam nie leży.

Pojedynek mecz: Mateusz Bierwagen – dawni koledzy

Nasz typ: Legia +8

Jamalex Polonia 1912 Leszno – ACT UTH Rosa Radom (niedziela, godzina 17:00)

Czas młodzieży chciałoby się napisać. Tym razem rezerwy Rosy jadą na mecz bez graczy z pierwszej drużyny, która zagra o Superpuchar ze Stelmetem. Grę ma pociągnąć Seid Hajrić. Gospodarze po wygranej w Bydgoszczy z pewnością będą chcieli pokazać się jeszcze lepiej na własnym podwórku. Polonia bezdyskusyjnie będzie faworytem tego starcia, ale podopieczni Karola Gutkowskiego wiele razy udowadniali, że potrafią zbić silniejszego. Naszym zdaniem Łukasz Grudniewski znajdzie receptę żeby nie tylko szybko, ale i efektownie wygrać drugi mecz w I lidze.

Pojedynek meczu: Szymon Kiwilsza – Seid Hajrić

Nasz typ: Leszno +10

Znicz Basket Pruszków – meritumkredyt Pogoń Prudnik (niedziela, godzina 17:00)

Tam gdzie kończą się Reguły, zaczyna się Pruszków. To zdanie musi przyświecać drużynie Marka Zapałowskiego, bo w II kolejce czeka ich niełatwe zadanie. Doświadczona banda z Prudnika nie będzie brała jeńców. Zadanie dla Znicza? Zatrzymać trio Mordzak-Mroczek-Prostak. To nie będzie proste, ale może czas najwyższy sobie przypomnieć, że łatwiej atakować z roli underdoga. W ostatnim sezonie górą był Znicz, ale nie ma już ani Puta, ani Janiaka, ani Przyborowskiego.

Pojedynek meczu: Damian Tokarski – Tomasz Prostak

Nasz typ: Pogoń +5

AZS AGH Kraków – SKK Siedlce (niedziela, godzina 19:00)

Nie od razu Kraków zbudowano – to przysłowie idealnie pasuje do sytuacji w zespole AZS AGH. Bez Macieja Adamkiewicza, który doznał kolejnej kontuzji ekipa trenera Bychawskiego traci sporo siły pod koszem, a tej nie brakuje w ekipie z Siedlec. Ciężko wyrokować, co może się zdarzyć w takim spotkaniu, ale to goście, którzy wygrali na inaugurację z Doralem będą faworytem. Naszym zdaniem zrobią swoje, strzelą selfie ze smokiem wawelskim i w dobrych humorach wrócą na Mazowsze.

Pojedynek meczu: Maciej Maj – Rafał Król

Nasz typ: Siedlce +6

Komentarze

Mateusz Zborowski

Obserwuj @MatZborowski